Naša starostlivosť

        1. Estetická stomatológia- biele výplne, keramické fazety (tenké plátky keramiky zhotovené v laboratóriu, upravujú nezrovnalosti tvaru zuba), keramické onlaye a                 inlaye (laboratórne zhotovené výrobky nahradzujúce väčšiu časť zuba), celokeramické korunky.

 1. Preventívna stmatológia- preventívne prehliadky a dentálna hygiena spojená s nácvikom správneho čistenia zubov a odstránenie zubného kameňa, prevencii venujeme maximálny dôraz.

 2. Záchovná stomatológia- ošetrenie zubných kazov- zubný kaz je najčastejšou chorobou tvrdých zubných tkanív. Pôvodcom sú baktérie v zubnom plaku na povrchu zuba. Ak je zubný kaz objavený včas (dôraz na prevenciu), riešením je vyhotovenie výplne. Ak je postihnutie hlbšie, je nutné ošetriť aj koreňové kanáliky (endodoncia).

  V našej ordinácii zhotovujeme následujúce výplne:

  1. amalgám- kvalitný výplňový materiál, ktorý funguje už viac jako 300 rokov. Jeho nevýhodou je obsah ortute. V amalgáme je však ortuť vyviazaná na iné zložky a jeho toxicita sa stále nepotvrdila, napriek rôznym mediálnym kampaniam. Jeho výhodou je dlhodobá odolnosť a stálosť a pri zachovaní pravidelnej hygieny, malé riziko vzniku sekundárneho (podblombového) zubného kazu.

  2. Biele fotokompozitné výplne- sú dnes najžiadanejším spôsobom ošetrenia zubného kazu a to predovšetkým pre vysokú estetiku. Sú časovo aj technicky náročnejšie, ako výplne amalgámové. Ich výhodou je väzba na zub.

  3. Skloinomérne výplne- v indikovaných prípadoch používame skloinomérne cementy. Majú veľa podobných vlastností ako zub, sú pevné, aktívne držia na zube, majú protikazivé účinky. Uplatňujú sa pri ošetrení detí.

 1. Ošetrenie koreňových kanálikov (endodoncia)- ak zasahuje kazivý proces do bezprostrednej blízkosti nervu, musíme odstrániť z kanálikov všetky tkanivá, ktoré by v budúcnosti mohli spôsobiť bolestivosť zuba. Princípom je rozšírenie kanálikov a ich následné zaplnenie. Takto ošetrný zub po nasledovných úpravách, môže plniť svoju funkciu. Moderná endodoncia má úspešnosť až 90% a celý výkon je už dnes bezbolestný.

 2. Detská stomatológia- preventívne prehliadky, liečba kazov v mliečnom a aj zmiešanom chrupe, nácvik čistenia a potrebné informácie pre rodičov. V spolupráci s ortodontistom sme schopní včas detekovať budúce možné anomálie postavenia zubov.

 3. Protetická stomatológia- metalo a celokeramické korunky a mostíky, čiastočné a aj totálne zubné protézy

 4. Bielenie- ponúkame Vám najmodernejšie postupy v bielení zubov.

 5. Dentálna hygiena- využíva techniky odstraňovania zubného kameňa kyretami a ultrazvukom. Odstránenie pigmentácií je docielené technikou jemného pieskovania

 6. Spolupráca s špecialistami- spolupracujeme s najlepšími odborníkmi v oblasti stomatochirurgie, implantológie, parodontológie a ortodoncie.